نسخه چاپي 

دبیرکل مجمع شهرداری های کلان شهرهای ایران خبر داد:

راه اندازی قرارگاه فرهنگی جهت کمک به مناطق سیل زده در کلانشهرها

نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرهای ایران با موضوع همیاری به هموطنان مناطق سیل زده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها، این نشست با حضور کمال مرادی دبیر کل این مجمع ، محمد عیدی رییس و محمد ابراهیم عمویی دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و معاونین فرهنگی و اجتماعی کلانشهرهای ایران برگزار شد .

در این نشست  کمال مرادی دبیر کل این مجمع با اشاره به لزوم همدلی و همیاری به مردم و مسئولین مناطق آسیب دیده و تاکید دکتر حناچی شهردار تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در این خصوص گفت : با توجه به اینکه اغلب بحران ها علاوه بر خسارات مادی دارای اثرات و آسیب های اجتماعی و معنوی برای ساکنین آن مناطق هستند لزوم پشیبانی و حمایت های فرهنگی و اجتماعی در آن مناطق ضروری به نظر می رسد از این جهت حضور عوامل معاونت های فرهنگی به عنوان تاثیر گذارترین حوزه در مناطق سیل زده باید استمرار و تداوم داشته باشد.

مرادی در ادامه از تشکیل پویش اجتماعی با عنوان "هشتک بهار همدلی منتظران خورشید " همزمان با نیمه شعبان به منظور هدایت و یکپارچه سازی جشن ها و برنامه ها در مناطق آسیب دیده از سیل خبر داد و افزود: از سوی دیگر در این نشست مقرر شد در طراحی فضاهای شهری و اطلاع رسانی از طراحی های واحد استفاده شود تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

دبیر کل این مجمع در ادامه با اشاره به تجربه ی حضور چهره های مطرح از جمله هنرمندان و ورزشکاران در زلزله ی کرمانشاه برای جذب کمک های مردمی گفت : در این جلسه مقرر شد معاونین فرهنگی و اجتماعی ضمن هماهنگی با سایر سازمان ها و نهادهای خدمات رسان و همچنین چهره های مطرح برای کمک به مناطق سیل زده همگرایی و هم افزایی ایجاد کنند.

وی سفر معاون فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اهواز به عنوان سفیر همدلی به کلانشهرهای دیگر برای تشریح نیازمندی ها و انتقال مسائل و مشکلات و را از دیگر تصمیمات این نشست عنوان کرد و افزود: از سوی دیگر باید  به گونه ای بین کلانشهرها هماهنگی به وجود آید که امکانات ارسالی بر اساس نیازهای شهروندان تهیه و  بر اساس زمان بندی ارسال شود و نیروهای اعزامی به مناطق سیل زده نیز آموزش دیده باشند تا حضور و تجمع یکباره آنها باعث بروز مشکل نشود.

در ابتدای این نشست نیز احمد سراج معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلانشهر اهواز به ارائه ی گزارشی از وضعیت مردم، خسارات و اقلام و خدمات مورد نیاز در مناطق سیل زده پرداخت.

عیدی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این مجمع نیز  در این جلسه تشکیل شبکه ی اجتماعی و فرهنگی در کلانشهرها را از جمله برنامه ها و اولویت های این کمیسیون در سال 98 عنوان کرد و افزود: تسهیل گری نهادهای مدنی و تامین مایحتاج هم وطنان در حین بحران و پشتیبانی اجتماعی و فرهنگی از آسیب دیدگان پس از بحران یکی از مسئولیت های اجتماعی است که این کمیسیون می تواند انجام دهد.

عمویی دبیر این کمیسیون در این نشست به تشریح فعالیت های این کمیسیون و کمیته های زیر مجموعه در سال 97 پرداخت و ابراز امیدوار ی کرد ضمن برنامه ریزی و هماهنگی لازم با کلانشهرها بتوانیم امکانات لازم را به مناطق سیل زده به ویژه استان خوزستان اعزام کنیم .

 

 

 

 

 

 

 

  • يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٤٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: