نسخه چاپي 

رییس جدید کمیسیون حقوقی کلانشهرها معرفی شد

رییس جدید کمیسیون حقوقی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کلانشهرها ، طی حکمی از سوی کمال مرادی مدیر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران ، سید امیرحسین شمسی به سمت رییس جدید  کمیسیون حقوقی منصوب شد.
 
مرادی با اشاره به اینکه کمیسیون حقوقی یکی از کمیسیون های  تخصصی این مجمع  است خاطر نشان کرد: چابک سازی فرایندها، بروز رسانی و آسیب شناسی برخی قوانین و مقررات از حیث ناکارآمدی ، تسریع در روند اجرای  قوانین و مقررات در حوزه مدیریت شهری جزء اهم وظایف در حوزه حقوقی می باشد .
 
وی در ادامه افزود: تعامل و هماهنگی گسترده با حوزه های انتظامی و ضابطین قضایی و ارتباط موثر با قوای سه گانه ، نهادها و بخش های قضایی و  حقوقی کشور ، اهمیت آن را دو چندان می­کند .
 
دبیرکل مجمع کلانشهرها در این در این  حکم بر همگرایی و هم افزایی هدفمند در بین مدیران کل، معاونان و رؤسای ادارات حقوقی کلانشهرهای کشور و بستر­ساز تصمیم­ گیری­های تحول آفرین در چارچوب قوانین و مقررات جهت افزایش کارآمدی،رضایت مندی و ارتقاء عدالت قضایی ، اجتماعی فرهنگی و اقتصادی   و تحقق شکوفایی همه شهرهای کشور از سوی رییس کمیسیون تاکید کرده است .
 
این کمیسیون که ریاست آن هم اکنون به مدیرکل حقوقی شهرداری تهران محول شده و دبیرخانه ی آن نیز در شهر تهران استقرار دارد علاوه بر هماهنگی ، برگزار ی نشست های دوره  ای و هم اندیشی و جلسات تخصصی کمیته های زیر مجموعه، اقدام به تهیه و ابلاغ صورتجلسات نشست ها و پیگیری مصوبات آن می نماید.
 
کمیسیون حقوقی در حال حاضر دارای 3 کمیته تخصصی با عنوان کمیته دعاوی و امور قراردادها ،دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات و تدوین ، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات شهرداری ها می باشد و  در سال گذشته تعداد 4 نشست دوره ای و کارشناسی برگزار کرده است که در این جلسات بیش از 20 موضوع مورد بررسی ،تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفته است .
 
سید امیرحسین شمسی رییس جدید این کمیسیون از مدیران حقوقی باسابقه است ، مدیر امور حقوقی و قراردادها و بازرس داخلی شرکت های صنایع برق و آب صبا و مادر تخصصی ساتکاب، توسعه بین المللی ساختمان، سیمان فارس خوزستان، پتروشیمی غدیر و مشاور کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، را در کارنامه  سوابق اجرایی خود  دارد.
 
پیش از این دکتر طباطبایی مسئولیت کمیسیون حقوقی کلانشهرها را عهده دار بوده است .

  • چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨ - ١٢:٤٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: