نسخه چاپي 

در سی و ششمین نشست معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی کلان شهرها بررسی شد:

اثرات لغو اختیارات سازمان شهرداری ها و دهیاریها در تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی

اثرات لغو اختیارات تفویض شده به شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در سی و ششمین نشست معاونان برنامه ریزی مجمع شهرداران کلان شهرها بررسی شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع شهرداران های کلان شهرهای ایران، بر اساس اعلام اخیر سازمان شهرداری ها و دهیاریها مبنی بر لغو اختیارات تفویض شده به شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان شهرداری ها از سوی دیوان محاسبات و سازمان اداری و استخدامی کشور، معاونان برنامه ریزی شهرداری های کلان شهرها در مورد اثرات و تبعات لغو این اختیارات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش، معاونان کلان شهرها همچنین در خصوص اعطای اختیارات به شهرداری ها در زمینه جذب نیرو ، اعطای مجوز به شهرداری ها برای ذخیره پست های خالی به نیروهای قراردادی حایز شرایط و همچنین وضع قانون در خصوص جذب نیروهای شرکتی و موقت را خواستار شدند.

 معاونین برنامه ریزی کلانشهرها به مشکلات و موانعی که شهرداری ها در مسیر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی خود با آن مواجه هستند اشاره کردند و پس از نشست خود، به منظور بررسی شرایط شهرداری ها و هماهنگی در جهت رفع موانع جدید، در جلسه مشترکی با مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها، مشکلات و انتظارات خود را مطرح کردند.

در نشست مشترک معاونان برنامه ریزی کلانشهرها با  رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها سه موضوع منابع انسانی،  اساسنامه سازمانها و شورای توسعه برنامه ریزی و اختیارات آن مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوعات و انتظارات کلان شهرها در کارگروه های تخصصی سازمان شهرداریها،  بررسی و راهکارهای اجرایی مورد نظر را ارائه دهند.

 

 

  • شنبه ١٤ تير ١٣٩٩ - ١٣:٠٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: