نسخه چاپي 

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران پیشنهاد داد:

بحران ویروس" کرونا " را ازتهدید به فرصت تبدیل کنیم/همبستگی شهرداریهای کلانشهرها برای عبور از بحران ویروس "کرونا"

شهردار تهران در یکصد و ششمین نشست شهرداران کلانشهرهای ایران که دیروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر استفاده از توان دیپلماسی شهری و ظرفیت خواهر خواندگی شهرها برای عبور از بحران ویروس کرونا و رفع تحریم های بین المللی تاکید کرد.

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها درادامه با اشاره به اینکه اتخاذ سیاست عدم سفر درایام نوروزیکی از راهبردهای مهم شهرداری ها باید باشد اظهار داشت :باید به طرق ممکن مردم را به قرنطینه خانگی دعوت کنیم ودر صورتیکه مردم در خانه بمانند تا 80 درصد این بحران راپشت سرگذاشته ایم.

وی افزود: موضوع تعطیلی پایانه های بین شهری وهمچنین شرایط اقتصادی مدیریت شهری بعد از بحران کرونا را در دولت مطرح خواهم کرد

مهدی جمالی نژاد رییس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور نیز که در این نشست ویدئو کنفرانسی حضور داشت ضمن تقدیر از ابتکارعمل مجمع در برگزاری این نشست ، با تاکید بر اینکه کشور از ابتدای سال جاری دچار بحران های متعددی بود تصریح کرد: متاسفانه شیوع این بیماری از تمامی این مشکلات جدی تر و زیانبار تر است و ما در شهرداری ها باید تدبیر جدی کنیم تا خدمات رسانی به شهروندان متوقف نشود.

وی در ادامه از شهرداری های کلانشهرها خواست در خصوص پیشگیری و مقابله با این ویروس در شهرهای کوچک تر و همجوار خود از طریق استانداری ها همکاری کنند.

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها در ادامه با بیان اینکه باید برای شرایط سخت مخصوصا در شهرهایی مثل قم ، رشت و اراک که به اپیدمی بیماری نزدیک تر هستند آمادگی داشته باشیم افزود: متاسفانه مشکلات روانی و اقتصادی  ناشی از شیوع این ویروس در کدر این نشست همچنین شهرداران  کلانشهرهای قم ،ارومیه ،رشت ،شیراز ، اصفهان،اراک به ارائه گزارشی از اقدامات و تجربیات خود در زمینه ی پیشگیری از شیوع کرونا پرداختند.

ضدعفونی کردن معابر و اماکن شهری و وسایل حمل و نقل عمومی و آگاه سازی شهروندان از جمله اقدامات مشترک در کلانشهرها بود.شورمان به طور فزاینده ای به شهروندان آسیب می رساند که شهرداریها باید تلاش کنند از این فشارها بکاهند.

در این نشست همچنین تجربیات و پیشنهادات شهرداری کلانشهرها از جمله  استفاده از توان بومی جهاد کشاورزی و تراکتورها برای ضدعفونی محل های تجمع شهروندان از سوی شهردار اراک ، تمدید زمان صدور پروانه ساختمانی تا پایان اردیبهشت و همچنین ممنوعیت تردد اتوبوس‌ها بین شهرهای آلوده از سوی شهردار شیراز،گل آرایی و زیباسازی معابر برای تلطیف و دادن امید و  روحیه به  شهروندان  از سوی شهردار قم و همچنین ایجاد تونل ضدعفونی با استفاده از گاز ازن از سوی قائم مقام شهرداری تبریز  مطرح شد.

 

 

 

 

  • چهارشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٨ - ٠٩:٤٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: