نسخه چاپي 

تهران میزبان شهرداران کلانشهرهای ایران

نود و نهمین نشست "مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران" به میزبانی شهرداری کلانشهرتهران روز سه شنبه 27 آذر ماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه کلانشهرها، مهندس کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرها با اعلام این خبر گفت : در این نشست مهندس پیروز حناچی شهردار تهران و شهرداران 14 کلانشهر کشور به همراه مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها نسبت به بررسی مواد مرتبط با درآمدهای پایدار شهرداری ها و اختیارات شوراها در وضع عوارض و درآمدهای محلی در " لایحه ی مالیات بر ارزش افزوده" و همچنین لایحه  بودجه سال 98  کل کشور به بحث و تبادل نظر می پردازند.

مرادی با بیان اینکه با پیگیری و هماهنگی های به عمل آمده بین دبیرخانه کلانشهرها ،مجمع روسای شوراهای اسلامی مراکز استانها با ریاست شورای عالی استانها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر شده است که کمیسیون اقتصادی در موادی از لایحه ی مالیات بر ارزش افزوده بازنگری و اصلاحاتی را اعمال نماید افزود: ابقاء عوارض شهرداری ها و دهیار یها ( از 3 درصد به 4 درصد) ، اعطای اختیار وضع عوارض بر دارایی های غیر منقول از جمله وضع عوارض بر ساختمان، مستحدثات ، تاسیسات شهری ، تابلو و تبلیغات شهری ،ارزش افزوده  ناشی از اجرای طرح های توسعه شهری ، استفاده خودروها از بزرگراههای شهری و ... از جمله موارد قابل بازنگری و اصلاح می باشد .

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با برپایی این نشست زمینه ای برای همکاری و هماهنگی بیش از پیش شورای عالی استانها و شهرداری ها با نمایندگان مجلس در تامین و دفاع از حقوق قانونی مدیریت شهری در قانون بودجه و سایر قوانین فراهم شود.

شهرداران کلانشهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، قم ، کرج ،اهواز ، کرمانشاه ، ارومیه ، رشت ،زاهدان ،همدان ،کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می دهند و شهردار تهران نیز دبیر کلی این مجمع را بر عهده دارد.

  • دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٤٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: