نسخه چاپي 

در جلسه ی بررسی ساختار معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرها مطرح شد:

تشکیل کارگروه تحول اداری در شهرداری های کشور

عباس كركه آبادي در جلسه ی بررسی ساختار معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرها از تشکیل کارگروه تحول اداری و بهبود روش ها در شهرداری های کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه مجمع ، مديركل دفتر نوسازي، تحول اداري و فناوري اطلاعات سازمان شهرداري‏ها و دهياري‏هاي كشور با اشاره به اهمیت موضوع  اصلاح ساختار سازمانی و تعیین و تصویب مشاغل اصلی در شهرداری ها، از تشکیل 6 کارگروه از جمله کارگروه تحول اداری و بهبود روش ها و ارسال آن به شهرهایی با جمعیت بالای 200 هزار نفر خبر داد و از معاونین شهردار خواست در صورت تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه به عضویت این کارگروه درآیند.

کرکه آبادی در ادامه در خصوص اهمیت تثبیت جایگاه معاونت های اجتماعی و فرهنگی به عنوان یکی از معاونت های شهرداری ها اظهار داشت : در حال حاضر اهمیت موضوعات اجتماعی و فرهنگی در شهرها بر کسی پوشیده نیست و بر همین اساس ضوابط ساختاری در این مجموعه به صورت یک دستور العمل تدوین و نیز به  تایید سازمان اداری و استخدامی رسیده است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر در برخی از شهرداری ها در پیش بینی تعداد پست های سازمانی افراط شده است  که این امر باعث بزرگ شدن بیش از حد بدنه ی شهرداری ها شده است تصریح کرد: شهرداریها یکی از ابزارهای نهادهای عمومی غیر دولتی هستند و می توان با همفکری با آن مجموعه در طراحی ساختار اداری هر شهرداری به توافق مطلوب برسیم.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام احمد حمیدی رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی کلانشهر تبریز با تاکید بر لزوم تبدیل این سازمان به عنوان یکی از معاونت های شهردار گفت : در حال حاضر کلانشهر تبریز سالانه حدود  3هزار عنوان برنامه اجرا می شود که شاید یک بیستم از این برنامه ها از سوی سازمان اجتماعی و فرهنگی اجرا می شود و مابقی به صورت مشارکتی با سایر سازمان ها ، نهادها و تشکل های غیردولتی اجرا می شود و نقش سازمان در اجرای آنها اغلب به صورت نظارتی است .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : به همین جهت پیشنهاد ما این است که حوزه فرهنگی و اجتماعی به صورت یک معاونت در شهرداری ها باقی بماند تا بتواند نقش سیاستگذاری ، برنامه ریزی و تعیین راهبردها را داشته باشد که این امر علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به کوچک سازی سازمان شود.

دکتر محمد عیدی رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اصفهان نیز در این نشست گفت : شکل گیری معاونت فرهنگی اجتماعی حاصل یک نیاز است و در حال حاضر هدف ما این است که از حالت فعالیت فرهنگی و آموزش صرف خارج  و به سمت شهر فرهنگی پیش رویم.

دکتر عیدی در ادامه با تاکید بر اینکه در مقام تدوین چارت سازمانی  نیاز به تبار شناسی، ضروری به نظر می رسد تصریح کرد: ساختار سازی باید بر حسب نوع نیاز و خدمات انجام شود ضمن اینکه باید از فربگی سازمان جلوگیری کرد .

  • يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٢٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: