نسخه چاپي 

گلپایگانی در مراسم رونمایی از پوستر «نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور»:

ثبت لحظه های زندگی مردم، ثبت هویت شهر است

شهرنوشت: معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: شهر فقط ساختمان و خیابان نیست و لحظه هایی که در زندگی مردم و محل سکونت، کار و فعالیت آن ها اتفاق می افتد را نیز شامل می شود و ثبت این لحظه ها در واقع ثبت هویت شهر است.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، صبح امروز آیین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، سمیه حاجوی شهردار منطقه 7، کمال مرادی دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران ،سهیلا صادق زاده عضو هیئت مدیره سازمان نوسازی شهر تهران، اساتید عکاسی و نمایندگان رسانه ها در موزه عکاسخانه شهر برگزار شد.

گلپایگانی دبیرکل جشنواره نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور در این مراسم با اشاره به اینکه شهر مجموعه ای از لحظه هاست، گفت : شهر فقط ساختمان و خیابان نیست و لحظه هایی که در زندگی مردم و محل سکونت، کار و فعالیت آن ها اتفاق می افتد را نیز شامل می شود و ثبت این لحظه ها در واقع ثبت هویت شهر است.

وی با اشاره به اینکه دریچه دوربین وسیله ای است که در زمانی کوتاه و بسیار دقیق رویدادها را ثبت و ضبط می کند، افزود : امیدواریم این مسابقه و جشنواره بتواند لحظاتی را به آلبوم شهر تهران و سایر کلانشهرها اضافه کند که ما بتوانیم شهرهایمان را بهتر بشناسیم. نگاهی که از دریچه دوربین به ما می رسد می تواند ویرایش جدیدی از نگاه به شهر را به مدیران شهری هدیه کند.

گلپایگانی گفت : در تاریخ عکس هایی داریم که در یک نسل و تاریخ می توانند اثرگذار باشند؛ مانند عکس های گرفته شده از فاجعه بمباران شیمیایی حلبچه که در یک قاب تصویر توانسته عمق یک رویداد را برای ما و آیندگان ثبت و توجه جهانیان را به این رویداد جلب کند.

 

وی تاکید کرد: امیدواریم این مسابقه به ما کمک کند تا ما تمام کلانشهرها رااز دریچه دید شهروندان ببینیم. این مسئله ما را به سمت اصلاح دیدگاه مدیران شهری سوق خواهد داد تا بتوانیم شرایط امروز را بهتر به آیندگان انتقال دهیم.

  • شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨ - ١٥:٣٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: