نسخه چاپي 

نایب رئیس شورا اعلام کرد:

راه‌اندازی فرهنگسرای کسب‌وکار همدان در سال «رونق تولید»

راه‌اندازی فرهنگسرای کسب‌وکار همدان در سال «رونق تولید»

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در جمع خبرنگاران بیان کرد: این طرح در سازمان شهرداری همدان به عنوان واحد توانمندسازی کسب‌وکار و کارآفرینی با هدف ساماندهی، توسعه و ارتقای فرهنگ کارآفرینی شهر همدان به تصویب رسیده است.
 
وی با تأکید بر اینکه این طرح با اولویت توانمندسازی شهروندان همدانی در حوزه کسب‌وکار و کارآفرینی با محوریت اقشار آسیب‌پذیر در دستور قرار گرفته، افزود: امروزه مدیریت شهری نقش مهمی را در توسعه اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند؛ بنابراین شورای شهر همدان به استناد قوانین کشور و با در نظر گرفتن عواملی چون منبع‌محوری، محله‌محوری، فرهنگ کارآفرینی، راهبردمحوری و ساختار مدیریتی مبتنی بر شاخص‌های کارآفرینی شهری به تدوین این طرح اقدام کرده است.
به گفته بادامی‌نجات، انتظار می‌رود شهرداری همدان برای ارتقای فرهنگ کار و اشتغال و حمایت از توسعه کسب‌وکارها، علاوه بر راه‌اندازی فرهنگسرای کسب‌وکار شهر همدان، در مراحل آتی بر اساس طرح تفصیلی، فرهنگسراهای بعدی را نیز در سایر نقاط شهر در نظر بگیرد.
 
وی با بیان اینکه کارآفرینی و کسب‌وکارهای شهری به‌عنوان یک رویکرد اساسی، پایه‌ای برای تقویت بخش خصوصی و تأمین زیرساخت‌های مناسب این بخش، محسوب می‌شود؛ معتقد است: ارائه فرصت و امکانات اولیه و کم‌هزینه به شهروندان برای بروز ایده‌های کسب‌وکار خلاقانه و کارآفرینانه و رونق اقتصادی، یکی از رویکردهای مدیریت شهری همدان در نقش تسهیل‌گر حوزه کارآفرینی شهری است.
 
نایب رئیس شورا همچنین گفت: استفاده از ظرفیت‌های محلی برای توسعه فرهنگ کارآفرینی و توانمندسازی افراد محلی به‌منظور ارتقا و توسعه خدمات همه‌جانبه و در راستای تبدیل شهرداری همدان از سازمان خدماتی به نهاد اجتماعی از رویکردهای اساسی این طرح است.
 
بادامی‌نجات با اشاره به اینکه برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در شهر راه بسیار طولانی را در پیش داریم، معتقد است: بی‌شک بهبود اکوسیستم کارآفرینی یک شهر نقش ویژه‌ای در تحقق اهداف چندگانه مدیریت شهری داشته و در تقویت زیرساخت‌ها، توسعه کسب‌وکار، افزایش درآمدهای شهر و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و فارغ‌التحصیلان آن شهر مؤثر است.
 
 
وی با تأکید بر اینکه کارآفرینی ضرورتی اجتناب‌پذیر برای بقای اقتصاد و تولید است، عنوان کرد: «شهر دوستدار کسب‌وکار» شهری است که سازمان‌ها و امکانات آن شهر برای تسهیل و تشویق فعالیت‌های کارآفرینانه بسیج شوند و تلاش ‌کنند تا روحیه کارآفرینی در تمام بخش‌ها و فضای عمومی شهر حاکم شود.
 

  • شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨ - ١٥:٠٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: