نسخه چاپي 

ثبت تخلفات ترافیکی از طریق خودروهای هوشمند

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: خودروهای هوشمند در هفت منطقه شهر اصفهان از جمله مناطق یک، سه، پنج، شش، ۱۰، ۱۱ و ۱۵ تخلفات ترافيکي را ثبت و ضبط مي‌كنند.

هادی کریمی اظهار کرد: خودروهای مجهز به سامانه هوشمند، تخلفات خودروهای ايستايي را ثبت مي‌کنند که شامل ثبت تخلفاتي از جمله پارک دوبل، توقف در ايستگاه‌هاي اتوبوس، تاكسي، حريم تقاطع‌ها و دور ميادين است.

وی افزود: این سامانه مجهز به نرم افزاری است که به دوربین پلاک‌خوان متصل می‌شوند و اين خودروها با سرعت حداکثر ۴۰ کيلومتر حرکت و تمام تخلف‌هاي حاشيه‌اي را از طريق برداشتن پلاك خودروهاي متخلف و مجزا كردن پلاك‌ها از طريق تكنولوژي OCR، ذخیره در دیتا بیس داخل خودرو، ارسال به مرکز کنترل ترافیک و سرور راهور ثبت می‌کنند و در نهايت رانندگان متخلف مورد اعمال قانون قرار مي‌گيرند.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان تاکید کرد: از مهمترین اهداف اين طراحي افزايش ظرفيت معابر، پاكسازي ايستگاه‌هاي اتوبوس و تاكسي، حذف توقف‌هاي در حريم تقاطع‌ها و در نتيجه افزايش ظرفيت عبوردهي تقاطع‌ها است؛ از ديگر اهداف طرح ثبت تخلفات ترافيكي از طريق خودروهاي هوشمند، افزايش ايمني و آسايش مسافران حمل و نقل عمومي است.

  • چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:١٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: