نسخه چاپي 

در دیدار شهردار تهران و سفیر نروژ مطرح شد

استقبال از سرمایه‌گذاری نروژ در تهران

پیروز حناچی شهردار تهران و «لاروس نوردوم» سفیر نروژ ظهر امروز در دفتر شهردار تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در این دیدار به تشریح برخی مشکلات شهر تهران و فعالیت های شهرداری پرداخت و گفت: در شهر تهران در زمینه های گردشگری، کنترل ترافیک و آلودگی هوا فعالیت های گسترده ای انجام شده که سرمایه‌گذاران نروژی می‌توانند با ما همکاری کنند. درواقع از سرمایه گذاری ها در این زمینه استقبال می‌کنیم.
سفیر نروژ نیز در این دیدار با تمجید از شهر تهران گفت: خیلی خوشحالم که به صورت موقت در شهر تهران زندگی می کنم. تهران شهری زیبا با جاذبه های توریستی بسیاری است؛ از جمله موزه ها و مراکز فرهنگی جذابی در تهران است که می‌توان از آنها بازدید کرد. همچنین کوه های تهران برای ما جذابیت بسیاری دارد که از آن استفاده می کنیم.
وی همچنین از سرمایه گذاری و همکاری های مشترک بین شهرداری اسلو و و شهرداری تهران استقبال کرد و یادآور شد: ما در زمینه های مطالعات زلزله و شهر هوشمند تمایل داریم که با تهران همکاری کنیم همچنین در زمینه اتوبوس های برقی حاضر هستیم که تجربیات خود را به شما منتقل کنیم.
پیروز حناچی در این دیدار از انتقال تجربیات نروژی ها در زمینه اتوبوس های برقی و شهر هوشمند استقبال کرد و گفت: ما در تهران زیرساخت‌های خوبی برای شهر هوشمند ایجاد کرده ایم. تهران هزار و 400 کیلومتر فیبر نوری دارد و مرکز فناوری ما تمام اطلاعات مربوط به تهران را GIS ثبت کرده است و خبر دارم که اسلو فعالیت‌های مفصلی در زمینه شهر هوشمند داشته‌ که می توانیم این تجربیات را انتقال دهیم.
شهردار تهران با اشاره به پیوستن سفیر و کارکنان سفارت سوئیس به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو از سفیر نروژ نیز برای پیوستن به این کمپین دعوت کرد که سفیر نروژ نیز از این مسئله استقبال و عنوان کرد: من هم در صورتی که امکان آن برایم فراهم باشد به این کمپین خواهم پیوست.
در پایان سفیر نروژ از شهردار تهران برای سفر به اسلو دعوت کرد و شهردار تهران نیز تابلویی را به رسم یادگار‌‌‌ به «لاروس نوردوم» اهدا کرد.

  • سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧ - ٠٩:٥٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: