نسخه چاپي 

طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل تا پایان سال نهایی می‌شود

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان گفت: طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر اصفهان تا پایان اسفندماه نهايي و تحويل شهرداري شود تا به عنوان طرح پايه بتوانيم براي مباحث پدافندي شهر و تحکيم و تاب آوري زيرساخت‌هاي شهري از آن استفاده کنيم.

سیدرضا جعفریان‌فر در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهارکرد: پژوهش طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر اصفهان همزمان با طرح جامع مطالعات استان اصفهان با هدف تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهر اصفهان، با مشارکت شهرداری اصفهان و سازمان پدافند غیرعامل کشور در حال انجام است.

وی افزود: در این پژوهش، خدمات مشاوره و مطالعات طرح پدافند غیرعامل شهر اصفهان مورد توجه قرار گرفته که شرح خدمات آن شامل شش بخش کلی و زیربخش‌هاي مربوط منطبق بر دستورالعمل‌هاي ارائه شده توسط سازمان پدافند غيرعامل کشور است.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان ادامه داد: فصل نخست طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر شامل جمع‌آوری، تجزيه و تحليل اسناد و اطلاعات پايه، فصل دوم سطح بندي و ارزيابي دارايي‌ها، فصل سوم ارزيابي تسهيلات، فصل چهارم ارزيابي آسيب پذيري‌ها و اندرکنش‌هاي مراکز، فصل پنجم تحليل و خطرپذيري و فصل ششم ارائه خروجي مطالعات توسط مشاور است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه فصل از شش فصل طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر اصفهان توسط مشاور ارائه شده است، گفت: چهار جلسه نظارت و راهبردی پروژه با حضور نمايندگان مديريت اداره کل پدافند غيرعامل استان، نماينده معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني، نماينده معاونت خدمات شهري، نماينده معاونت شهرسازي و معماري و کارشناسان مديريت بحران و پدافند غيرعامل شهرسازي اصفهان برگزار و اين سه فصل توسط کارشناس ارائه و نقطه نظرات نمايندگان شركت كننده در جلسه دريافت و تحليل و اصلاحات مدنظر نمايندگان بر روي طرح انجام شد.

جعفریان‌فر اظهار کرد: فصل اول طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر اصفهان به عنوان فصل پایه بیشتر بحث جمع آوری، تجزيه و تحليل اسناد و اطلاعات پايه را داشت که زمان بيشتري از طرح مطالعات را به خود اختصاص داد.

وی اظهار امیدواری کرد: طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل شهر اصفهان تا پایان اسفندماه نهايي و تحويل شهرداري شود تا به عنوان طرح پايه بتوانيم براي مباحث پدافندي شهر و تحکيم و تاب آوري زيرساخت‌هاي شهري از آن استفاده کنيم.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان با بیان اینکه طرح مطالعات پدافند غيرعامل شهراصفهان به عنوان يک طرح جامع نياز مبرم شهر و استان است، افزود: باتوجه به اينکه طرح جامع پدافند در استان اصفهان نيز در حال انجام است، اين دو مي‌تواند مکمل هم باشد و نقاط تأثيرگذار و شهر اصفهان در طرح جامع پدافند استان مطالعه و مسائل مرتبط با آن در اين طرح ديده شود.

وی خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل رسته‌های مختلفی ازجمله پدافندکالبدی، پدافندمردم نهاد، پدافند سايبري، پدافندزيستي و پدافند پرتوي دارد که مي‌تواند در رسته‌هاي خود راهگشا و چراغ راهي براي انجام خدمات زيربنايي شهر باشد.

  • دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ - ٠٧:٢٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: