نسخه چاپي 

توسعه فضای سبز مجتمع های مسکونی پر جمعیت در تبریز

شهردار کلانشهر تبریز از توسعه ی فضای سبز مجتمع های مسکونی بالای 3 هزار خانوار در این شهر خبر داد.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین‌باهر در جلسه علنی امروز شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: خوشبختانه عملکرد تمامی مناطق شهرداری تبریز به صورت دو هفته یکبار تقدیم شورای محترم می شود که بر این اساس، حقوق کارکنان تمامی مناطق شهری به استثنای چند منطقه پرداخت شده و حقوق سازمان موتوری نیز امروز پرداخت می شود.

وی در توضیح یکی از دستورات این جلسه مبنی بر بررسی تعیین و تکلیف مبلغ تعدیل پیمان مربوط به پیمانکاران تنظیف و جمع آوری زباله‌های شهرداری تبریز نیز ابراز کرد: بر اساس قانون، باید به اختلافات پیمانکاران و شهرداران در کمیته حل اختلاف رسیدگی شود و هر تصمیمی غیر از این، به منزله تغییر در شرایط پیمان است و ممکن است تبعاتی همچون عدم تایید در فرمانداری را به دنبال داشته باشد.

وی همچنین در ارتباط با یکی دیگر از دستورات جلسه امروز صحن علنی شورای شهر مبنی بر بررسی درخواست هوانیروز برای احداث فضای سبز در پایگاه شکاری تبریز توسط شهرداری گفت: در صورت موافقت شورای محترم، پس از بررسی‌های لازم و توافق با مسئولان مربوطه، آمادگی خود برای اجرای این مهم در پایگاه شکاری تبریز، اعلام می کنیم.

شهردار کلانشهر تبریز همچنین به اعضای شورا پیشنهاد کرد که در صورت موافقت، احداث پارک و توسعه فضای سبز در مجتمع‌های مسکونی بیش از ۳۰۰۰ خانوار نیز در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

مهندس شهین باهر در واکنش به درخواست یکی از اعضای شورای شهر تبریز برای توسعه فضای سبز در تمامی مدارس تبریز توسط شهرداری نیز عنوان کرد: به دلیل بالا بودن تعداد مدارس، ممکن است اگر تعهدی در این زمینه بپذیریم نتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی پس از انتقادات یکی دیگر از اعضای شورای شهر در مورد خط یک مترو تبریز نیز گفت: مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز در جلسه آتی شورا، به بیان عملکرد این سازمان در مورد اقدامات انجام شده می پردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی کارخانه آسفالت شهرداری تبریز در روزهای گذشته از توزیع روزانه ۸۰۰ تن آسفالت در تبریز خبر داد و گفت: شهرداری تبریز اخیرا اقدام به خرید سه هزار تن قیر کرده و اجرای طرح نهضت آسفالت در تبریز را به خوبی اجرا می کند.

شهردار کلانشهر تبریز همچنین در بخش دیگری از جلسه امروز شورا به تبیین تخفیفات شهرداری برای اخذ پروانه‌های ساختمانی و عوارض فصلی در راستای تشویق هرچه بیشتر مردم برای ساخت و ساز و اخذ پروانه‌های ساختمانی پرداخت.

  • چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٢:٤٤
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: