نسخه چاپي 

شهردارمشهد مقدس، درمراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدید الورود موسسه آموزش عالی فردوس؛

ایده ها وطرح های هنری فاخر را حمایت می کنیم

نگرانی درخصوص اجرای موسیقی در مشهد ، خود موسیقی نیست ،نگرانی از فضایی است که در حاشیه آن ایجاد می شود

شهردار مشهد مقدس ، با بیان اینکه خوشبختانه درمشهد هنر ،خریدار دارد،وشهرداری نیز در این راستا از ایده ها وطرح های هنری فاخر حمایت می کند، به بحث های مختلفی که در خصوص اجرای موسیقی درشهرمشهد مطرح می شود اشاره کرد وگفت: نگرانی از خود موسیقی نیست ، بلکه نگرانی از فضایی است که در حاشیه آن ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که مشهد شهر امام رضا(ع) وشهری مذهبی است، من یادم است جوان که بودیم ازهرجا که حرم امام رضا(ع) دیده می شد هیچ فردی حتی رادیو خود را روشن نمی کرد لذا بحث هایی که در مورد اجرای موسیقی مطرح می شود در راستای حفظ قداست حضرت رضا(ع) است.

وی با بیان اینکه تا آنجایی که با همه مسئولان مشهد واستان گفتگو داشته ام هیچکدام با اصل موسیقی مخالفتی ندارند اظهارکرد: خوشبختانه درطول یکسال گذشته برنامه هنري وموسیقی و تاتر هاي خوبي  در مشهد اجرا شده است ومشکلی نداشته ایم  ، لذا معتقدیم اگر موسیقی فاخر واصیل باشد ومردم تنها براي موسیقی و هنر حضور پیدا کنند، اتفاقی نمی افتد .

تقی زاده خامسی، با اشاره با اینکه درمرحله اول هنرذاتی است و درس وتمرین آن را به فعل تبدیل می کند تصریح کرد: اکنون جامعه ما یک جامعه مدرک گرا نیست جامعه ای است که باید خودتان را نشان دهید زیرا ،شاید فردی بدون مدرک نیز بتواند به جاهای خوبی برسد.

اکنون هنر موضوعی اقتصادی است ،شاید یک نفر برای دل خودش کاری بکند ولی در دنیای امروزهمه چیز اقتصادی شده وهنر بیشتراز هر موضوعی اقتصادی شده است به عنوان مثال ،سینما خیلی متفاوت شده است و مانند سابق نیست ، مردم زیاد سینما می روند وبرای دیدن فیلم هزینه می کنند به طوری که سینما هویزه مشهد امسال در فروش بلیط رتبه سوم را بدست آورد.

  • چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٢:٣٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: