نسخه چاپي 

شهردار زاهدان:

استفاده از خصوصیت میهمان نوازی شهروندان در جذب گردشگر

شهردار زاهدان گفت :باید با الگو برداری از خصوصیت مهمان نوازی مردم استان، برای جذب گردشگر تلاش کنیم .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل؛ شهردار زاهدان، شب گذشته سیزدهم مهرماه  ساعت ۲۰:۳۰ در برنامه تلویزیونی "رهنمود " با موضوع "نقش و جایگاه گردشگری در تحقق اهداف نامگذاری سال" حضور پیدا کرد.

شهردار زاهدان با اشاره به اقدامات اخیر از قبیل برگزاری تورهای بوم گردی، بازارچه های صنایع دستی، نمایشگاههای سوغات و خوراکی های بومی، شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و... اظهار داشت: هر گامی در این راستا برداشته شود قطعا  موثر خواهد بود و همانطور که شاهد بودیم تعداد گردشگر در این سالهای اخیر در استان ما افزایش یافته است.

وی با اشاره به طبیعت بکر استان، پوشش گیاهی متفاوت، میوه های خاص و آب و هوای ویژه آن که از شمال تا جنوب در حد یک کشور تنوع دارد، اضافه کرد: همه ی ارگان های مرتبط و حتی خود مردم  باید نسبت به معرفی استان ما به سایر نقاط کشور و حتی به کشور های همسایه تلاش کنند؛ زیرا ورود گردشگر به استان باعث رونق اقتصادی، افزایش ارتباطات و جذب سرمایه می شود.

پربار گفت:  فرهنگ، زبان، گویش و خصوصیت مهمان نوازی مردم استان ما ویژه است و می تواند برای گردشگران جذاب باشد و باید در حفظ این میراث های گرانبها و معرفی آنها بیش از پیش تلاش کنیم.

وی افزود: باتوجه به دوری استان ما از مرکز کشور، باید وضعیت راه های مواصلاتی، حمل و نقل ریلی، جاده ای، هوایی و همچنین وضعیت اقامتگاه های بین راهی را بهبود ببخشید و راه را برای ورود گردشگران تسهیل کنیم.

پربار ادامه داد: در نوروز امسال  با عنایت به نیازسنجی های صورت گرفته و اخذ پیشنهادات ‌سازنده از صاحبنظران، سعی برآن داشتیم تا نسبت به قبل با آمادگی بیشتری به استقبال میهمانان و گردشگران برویم و شرایط نسبتا قابل قبولی را برای آنها فراهم کنیم. قطعا نقایص و ایراداتی داشتیم که توسط کارگروهی این موارد آسیب سنجی شد و امیدواریم در نوروز سال آینده و در طول سال این ایرادات را به حداقل برسانیم.

شهردار زاهدان با اشاره به هوای مطلوب زاهدان در شب ها به خصوص در شب های تابستان اضافه کرد: در شهرداری زاهدان اقداماتی در راستای طرح حیات شبانه صورت گرفته است که پیاده رو سازی بلوار شهید مطهری در همین راستا بوده است تا شهروندان و میهمانان شهر ما بتوانند از این فضا و هوا استفاده کنند. همچنین پیاده رو سازی بلوار بزرگمهر نیز در ادامه ی همین طرح می باشد که انشاءالله به زودی اجرایی خواهد شد.

شهردار زاهدان در انتها گفت:کلیه ارگان های مرتبط از جمله صدا وسیما، شهرداری های کل استان، اداره ی کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ، راه و شهرسازی، و... می بایست با هماهنگی و هم افزایی، استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های ناب استان و معرفی آن، فراهم نمودن زیرساخت های لازم و اساسی و... تلاش کنیم در حوزه ی گردشگری پیشرفت و وضعیت فعلی را بهبود ببخشیم.

شایان ذکر است، دکتر جلال زایی مدیرکل سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان دیگر میهمان این برنامه بود.

  • يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٠٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: