نسخه چاپي 

نوروزی:

از ایده های خلاقانه جوانان استقبال می کنیم

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه اعتماد به جوانان می تواند راهگشای مشکلات پیچيده باشد، گفت: از ايده هاي نو و خلاقانه جوانان در مديريت ارزان تر و شادتر شهر استقبال مي کنيم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی  شامگاه پنج شنبه در مراسم "وضعیت دیگر" که به بهانه روز جهانی  جوان در هنرستان هنرهاي زيبا برگزار شد، اظهار کرد: تابستان امسال هر روز با برگزاري برنامه هاي مختلف تلاش کرديم تا شور و نشاط اجتماعي را در شهر تقويت کنيم.

وی افزود: در عید غدیر بیش از ۲۰۰ برنامه در نقاط مختلف شهر با هدف ایجاد فضايي شاد براي شهروندان برگزار شد. همچنين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان اصفهان نيز نه تنها توانست فيلم ها را در سينماها در معرض نمايش قرار دهد، بلکه با سينماي سيار  همه شهروندان را به ويژه در مناطق محروم شهر از اين جشنواره بهره مند کرد.

وی افزود: امسال جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان به اصفهان خلاصه نشد و فیلم های آن با شعار "روياي کودکان سيل زده را بسازيم" در ۱۴۳ نقطه کشور به نمايش در آمد.

شهردار اصفهان ادامه داد: در این دوره شورای شهر و مدیریت شهری با نگاهي علمي و دقيق و با حضور عملي و جدي جوانان باعث رشد و شکوفايي شهر در عرصه هاي مختلف شدند.

وی افزود: امروز اصفهان شاهد حضور اشخاص مختلف از اقصا نقاط جهان با هدف دیپلماسی فرهنگی است. همانطوری که در جشنواره فيلم کودک و نوجوان اصفهان ميزبان ۲۷ نماينده از کشورهاي مختلف بود و قراردادهايي در عرصه هاي سينمايي و فيلم سازي با کشور هاي روسيه و كره جنوبي منعقد شد.

نوروزی خاطر نشان کرد: در دوسال گذشته با تقویت دیپلماسی شهری شاهد تقاضاي شهرها براي خواهر خواندگي با اصفهان هستيم و اين ظرفيت ها فرصتي است که ميتواند با همت جوانان، شهر را در جايگاه واقعي خود قرار دهد. در طي دوسال گذشته جوانان با حضور در عرصه هاي مديريتي و تلاش در فضاهاي مجازي و ارسال پيام هاي نقد محور، مديريت شهري را ياري کردند تا در مسير صحيح گام بردارد. 

شهردار اصفهان تاکید کرد: از جوانان انتظار می رود که با حضور جدی در صحنه های مختلف و با اعلام نظر و ارسال برنامه های خود به گونه اي عمل کنند که شاهد شكوفايي و پيشرفت شهري باشيم كه استحقاق گسترش و توسعه دارد.

وی ادامه داد: اگر در این کشور توجه خاصی به توسعه پایدار شود و جوانان را به عنوان یکي از ارکان اصلي توسعه قرار دهند يقينا اين سرمايه عظيم مي تواند در راستاي رفع مشکلات پيچيده راهگشا باشد؛ جواناني که مي توانند با تلاش و زحمت خود دانش بياموزند و توانمند شوند قطعا مي توانند بر مشكلات غلبه كنند و در كنار مديران با تجربه فعاليت كنند.

وی ادامه داد: در دوره فعلی مدیرتی شهری اصفهان به شوراي شهر قول داديم در  ۴ سال ۱۰۰ مدير جوان تربيت کنيم و با وجود موانع قانوني و عدم امکان جذب جوانان به عنوان کارکنان رسمي شهرداري، امروز بسياري از مديران شهرداري از جوانان انتخاب شدند و در بسياري از شرکت ها و سازمان هاي وابسته به اين نهاد حضور پيدا كردند و اين يعني توجه به جوانان و پرهيز از شعارهايي كه مي تواند از نام جوانان سوء استفاده كند.

نوروزی گفت: از جوانانی که بتوانند با ارائه طرح ها و ایده های خود، ما را در مدیريت شهري با کيفيت بهتر، ارزان تر و شادتر ياري کنند استقبال مي کنيم زيرا مديريت شهري به جواناني نيازمند است که درك درستي از مسائل و مشكلات جامعه داشته باشند و به ارائه راهكارهاي لازم جهت رفع مشكلات موجود در  شهر بپردازند.

وی خاطر نشان کرد: در این دوره مدیریت شهری  مانعي براي فعاليت جوانان هايي که اصفهان را دوست دارند، وجود ندارد.

  • يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨ - ١١:٥٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: