نسخه چاپي 

شهردار شهر جهانی یزد تاکید کرد:

دیوان محاسبات نقش مهمی در وصول مطالبات شهرداری از ادارات دولتی دارد

شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه دیوان محاسبات بر فرآیند مالی تمامی دستگاه‌های دولتی نظارت دارد، تاکید کرد: این دیوان نقش مهمی در وصول مطالبات شهرداری از دیگر ادارات دولتی استان دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی با حضور در اداره کل دیوان محاسبات استان یزد با سهراب شکربیگی مدیر کل جدید دیوان دیدار و گفتگو کرد.

شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های دولتی به این شهرداری بدهکار هستند، اظهار داشت: متأسفانه اغلب شهرداری‌های کشور به دلیل عدم درآمد پایدار و همچنین رکود بخش ساخت‌وساز، با مشکلات مالی روبه‌رو هستند.

عزیزی افزود: در صورتیکه دستگاه‌های دولتی با تعامل و همکاری لازم بتواند طلب خود را به شهرداری پرداخت کنند، این شهرداری هم می‌تواند در راستای خدمات‌رسانی شایسته به شهروندان و همچنین پرداخت برخی از طلب‌های خود اقدام نماید.

وی تاکید کرد: دیوان محاسبات  به‌عنوان دستگاهی که بر تمامی فرآیند مالی دستگاه‌های دولتی که به نحوی از بودجه کشور استفاده می‌کند نظارت دارد، می‌تواند در وصول مطالبات شهرداری نقش مهمی را ایفا کند.

شهردار شهر جهانی یزد افزود: در راستای تحقق وصول مطالبات از دستگاه‌های دولتی، این شهرداری آماده هرگونه همکاری و تعامل با تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی  است.

سهراب شکر بیگی مدیرکل دیوان محاسبات استان یزد نیز در این دیدار با بیان اینکه اغلب شهرداری‌ها دارای مشکلات مالی فراوانی هستند، تاکید کرد: تمامی دستگاه‌ها  باید در جهت حمایت از این نهاد مردمی اقدام نمایند.

وی خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات به‌عنوان دستگاهی که وظیفه حسابرسی اعتبارات دستگاه‌های دولتی را بر عهده دارد، آماده هرگونه همکاری در جهت رفع مشکلات مالی شهرداری‌ها است.

مدیر کل دیوان محاسبات استان یزد تصریح کرد: در خصوص پرداخت بدهی دستگاه‌های دولتی به شهرداری‌ها، این دیوان هم آماده هرگونه همکاری با شهرداری است و پیگیری لازم درخصوص وصول مطالبات شهرداری‌ها را انجام خواهد داد.

 

در این دیدار سید علی مشتاقیون معاون مالی و اقتصادی شهرداری، سید جعفر دشتکی مدیر مالی شهرداری و حسین ساجدی فر مدیر ارتباطات و امور بین الملل نیز حضور داشتند.

  • يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨ - ١١:٥٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: