نسخه چاپي 

برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵ وارد مرحله عملیاتی شده است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با بیان اينکه برنامه راهبردي اصفهان ۱۴۰۵ وارد مرحله عملياتي شده است، گفت: رويکرد اصلي برنامه اصفهان ۱۴۰۵ زيست پذيرتر و رقابت‌پذير شدن شهر اصفهان است.

 علیرضا صادقیان اظهارکرد: نخستین برنامه پنج ساله شهر اصفهان «اصفهان ۲۲+» بود که از سال ۷۵ آغاز و در سال ۷۹ خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه برنامه دوم شهر «اصفهان ۸۵» تا سال ۸۴، برنامه «اصفهان ۹۰» سال ۸۹، برنامه «اصفهان ۹۵» تا سال ۹۴ ادامه داشته و برنامه «اصفهان ۱۴۰۰» سال آینده خاتمه پیدا مي‌کند، افزود: در اين پنج برنامه پروژه‌هاي بزرگي در اصفهان اجرا شد و البته بخشي از آنها در حال تکميل است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با تاکید بر اينکه توسعه شهر در پنج برنامه پنج ساله شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: برنامه اصفهان ۱۴۰۵ هماهنگ کننده تمام فعاليت‌هاي شهرداري از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۵ است و مسير توسعه و تحول شهر را تعيين خواهد كرد.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی برنامه اصفهان ۱۴۰۵ زيست پذيرتر شدن و رقابت‌پذير شهر اصفهان است، خاطرنشان کرد: سياست‌هاي اتخاذ شده در برنامه ۱۴۰۵ مبتني بر تعامل معاونت‌ها، سازمان‌ها، مناطق، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداري همراه با مشارکت فعال نخبگان خواهد بود.

صادقیان گفت: نتیجه محوری و سنجش‌پذیری دو ويژگي بارز برنامه اصفهان ۱۴۰۵ است؛ نتيجه محوري بدان معنا است که برنامه، بخشي‌نگر نباشد و البته هدف از سنجش پذيري آن است که اقدامات انجام شده در سطوح مختلف ارزيابي و نتايج آن به مردم گزارش شود.

وی با بیان در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ فرایند مدل‌های ارزیابي کارکنان، مديران و سازمان‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت، گفت: شاخص‌هاي زيست پذيرشدن شهر از جمله ميزان تاب آوري، توسعه فرهنگ شهروندي و مباحث گردشگري در حال رصد است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان تاکید کرد: اصل مشارکت‌دادن اقشار و گروه هاي مختلف مردمي، اصناف دانشگاهيان و نخبگان در تدوين برنامه ۱۴۰۵ مورد توجه است تا برنامه ششم شهر اصفهان متفاوت‌تر از برنامه‌هاي قبل باشد.

وی با بیان اینکه در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ توجه به آرمان‌گرایی در کنار واقع‌گرايي کامل‌تر از برنامه اصفهان ۱۴۰۰ است، گفت: با استفاده از مدل تعالي سازماني نظم خوبي به برنامه‌هاي شهرداري اصفهان خواهيم داد که اين گام از جمله اقدامات ماندگار خواهد بود.

صادقیان تصریح کرد: فرایند تدوین برنامه اصفهان ۱۴۰۵ از ۱۴ تیرماه سال جاري آغاز شده و ۱۴ تيرماه ۹۹ تقديم شوراي اسلامي شهر خواهد شد.

  • دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٤٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: