نسخه چاپي 

آغاز به کار نشست مدیران سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی کلان‌ شهرها در ارومیه

شانزدهمین نشست مدیران سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی کلان‌شهرهای کشور امروز به میزبانی شهرداری ارومیه آغاز به کار کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ در نشست مدیران سرمایه‌گذاری  و مشارکت های مردمی شهرداری‌های18 کلانشهر کشور، به بحث، تبادل آرا، همفکری و هم‌افزایی در راستای پروژه‌های سرمایه‌گذاری کلانشهر‌ها، استفاده از تجربیات مربوط به دستاورد سازمان‌ها  پرداختند.

در ادامه این نشست پس از مراسم افتتاحیه و سخنرانی؛ بررسی چالش ها و موانع جذب سرمایه کذاری بخش خصوصی در شهرداری ها،  فرایند تهیه و ارائه مشوق های سرمایه گذاری در شهرداری ها و روش های نو آورانه برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری ها انجام می شود و همچنین هم اندیشی و مباحثه پیرامون مسایل سرمایه گذاری توسط معاونین و مدیران عامل سازمان های سرمایه گذاری کلانشهر ها صورت خواهد گرفت.

 در دومین روز از برگزاری نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهرها، بررسی آخرین وضعیت لایحه درآمدهای پایدار و لایحه مشارکت عمومی و خصوصی، معرفی پروژه های مشارکتی موفق کلانشهر ها و فرصت های سرمایه گذاری و برگزاری کارگاه آموزشی BOT ، و تبادل نظر اعضای کمیسیون صورت می گیرد.

شهردار ارومیه: 

نبود قوانین در سایه  حاکمیت اجرایی کشور و مجلس شورای اسلامی با شهرداری ها منجر شده است که راه برای سرمایه گذاری هموار شود/ را برون رفت از مشکلات مالی در شهرداری ها حرکت به سمت سرمایه گذاری

 

شهردار ارومیه  گفت: شهرداریها برای اینکه روی پای خود بایستند چاره ندارند از مقوله سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بهره ببرند..

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ؛ محمد حضرت پور، شهردار ارومیه در شانزدهمین نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهر های کشور عنوان کرد:راه  برون رفت از بحران های مالی در شهرداری حرکت به سمت سرمایه گذاری است و شهرداریها برای اینکه روی پای خود بایستند چاره ندارند از مقوله سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بهره ببرند. 

وی اظهار کرد: توسعه و عمران شهری شهرها در حرکت شهرداریها به سمت جذب سرمایه گذار رقم می خورد

 

شهردار ارومیه بیان کرد: تقابل جدی در حاکمیت اجرایی کشور و مجلس شورای اسلامی با شهرداری ها منجر شده است که نتوانیم قوانینی را تصویب کنیم که را برای سرمایه گذاری همواره کند. 

 

وی گفت: در حال حاضر بخشی از مجموعه های  مدیریت شهری در دستگاه قضایی گرفتار این شده اند که چرا به سمت سرمایه گذاری حرکت کرده اند.

 

شهردار ارومیه خاطر نشان کرد: برگزاری این گونه نشست ها منجر می شود که با تعامل و همفکری مدیران سرمایه گذاری راه ها به سمت سرمایه گذاری تسهیل یابد.

وی بیان کرد:  در حال حاضر بیشتر شهر های کشورهای اروپایی با حرکت به سمت  سرمایه گذاری توانسته توسعه شهری رقم بزند همان گونه شهرداری استانبول با  160 شرکت کشتیرانی  توانسته است قدم های مثبتی در حوزه سرمایه گذاری بردارد.

 

حضرت پور عنوان کرد: تا زمانی که مشکلات قانونی در جذب سرمایه گذار را  حل نکنیم در این راه به موفقیت دست نخواهیم یافت.

 

وی اظهار کرد: 60 درصد منابع درآمدی شهرداری‌های اروپایی از طریق سرمایه‌گذاری تامین می‌شود در حالی که شهرداری‌های ایران برای وصول عوارض سوخت و ترافیک سال‌ها انتظار باید بکشند.

وی گفت: امید است با تسهیل امور و وضع قوانینی راه را برای سرمایه گذاریها همواره کنیم تا درسایه آن رفاه شهروندی و رونق اقتصادی در شهر ها را رقم بزنیم.

سخنرانی حضرت پور شهردار ارومیه در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور

سرمایه گذاری با توافق و چانه زنی شکل می گیرد

 

مشاور مجمع کلانشهرهای کشور گفت:  از زمانی شهرداری ها  آسیپ پذیر شده اند که مداخله دولت در آنها زیاد شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه؛ علی میر نجاتی در شانزدهمین نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور عنوان کرد: نگرش‌های مثبت بین مدیران خدمات شهری یک نگرش مقطعی و دائمی نیست، شهرداری‌ها در طول ۱۱۰ سال گذشته پس از تشکیل سه قانون داشتند و قانون حاضر یکی از کامل‌ترین قوانین است.

 

وی  اضافه کرد: مداخله دولت در کار شهرداری‌ها سرآغاز ایجاد مشکلات بعدی برای شهرداری‌ها شد.

 

میر نجاتی  افزود:  تا زمانی که نگرش ها به سمت شهرداری ها اصولی و منطقی نباشد مشکلات همچنان ماندگار خواهد ماند.

 

وی  ادامه داد: مشارکت و سرمایه‌گذاری یک توافق بوده  و سرمایه گذاری در قالب چانه زنی روی می دهد.

مشاور مجمع کلانشهرهای کشور  با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار در طرح‌های جدید نیازمند یک بازنگری هستیم، اظهار کرد:  باید سرمایه‌گذاری‌ها به سمت توسعه و زیرساخت‌ها سوق پیدا کنند.

  • چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٣٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: