نسخه چاپي 

صد و یکمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار می شود

صدویکمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه به میزبانی شهرداری تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها، در این نشست که به ریاست دکتر پیروز حناچی شهردار تهران تشکیل می شود، شهرداران کلانشهرها پیرامون چالش ها و مشکلات شهرداری ها و نحوه ی تعامل با دولت و مجلس به بحث و  تبادل نظرمی پردازند.
کمال مرادی دبیر کل مجمع کلانشهرها در این خصوص اظهار داشت : گزارش آخرین تصمیمات و مصوبات کمیسیون اقتصادی و صحن مجلس در خصوص مواد مرتبط با عوارض و درآمدهای پایدار شهرداریها و دهیاریها و اختیارات شوراها در " لایحه مالیات برارزش افزوده" و برنامه¬ریزی جهت اصلاح و متعادل نمودن نحوه توزیع سهم کلانشهرها در این لایحه بر اساس تعداد کلانشهرها و میزان جمعیت آنها از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست خواهد بود.
دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرها همچنین بررسی بند "و" تبصره 5 قانون بودجه کشور مبنی بر عدم عضویت کارکنان شهرداریها در هیئت مدیره سازمانهای وابسته و نیز گزارش روند تصویب آیین نامه استخدامی کارکنان شهرداریها در کمیسیون اجتماعی دولت را از دیگر موارد این نشست عنوان کرد.
 
شایان ذکر است شهرداران 18 کلانشهر تهران، مشهد، اصفهان، تبریز،  شیراز ، قم ، کرج ، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان، اراک، اردبیل، یزد و بندرعباس اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می دهند .

  • يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٣:٢٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: