نسخه چاپي 

دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران خبر داد:

موافقت با پیشنهادات شهرداری ها در لایحه " مالیات بر ارزش افزوده"

نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مواد مرتبط با مدیریت شهری و روستایی در لایحه "مالیات برارزش افزوده" تشکیل و بخشی از اصلاحات مورد نظر شهرداری ها در آن به تایید رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها ، در این نشست که رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، شهردار تهران ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، رئیس شورای عالی استانها ، معاون عمرانی وزیر کشور ، رئیس سازمان امور مالیاتی و همچنین نماینده ی مجمع کلانشهرها حضور داشتند موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح و به تایید کمیسیون رسید.
کمال مرادی دبیر کل مجمع کلانشهرها با اعلام این خبر گفت : بر این اساس مقرر شد اموال غیر منقول از جمله اراضی، املاک، تاسیسات شهری، تابلوها، دکل ها و نظایر آنها که از معافیت مالیاتی بر خوردارند مشمول عوارض شهرداری ها و دهیاری ها باشند و شوراهای اسلامی شهر نیز حق وضع عوارض بر این اموال را داشته باشند.
دبیر کل مجمع شهرداران با بیان اینکه کمیسیون با گنجاندن واژه "عوارض" در کنار واژه " مالیات " در مواد 7 و  38 لایحه موافقت و همچنین مقرر شد در سایر مواد نیز مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد اظهار داشت : همچنین مقرر شد عوارض و جرائم متعلق به شهرداری ها و دهیاری ها در این قانون به حساب های رابطی که به نام شهرداری ها، دهیاری ها و وزرات کشور افتتاح و از طریق سازمان مالیاتی اعلام می شود، واریز و توزیع گردد.
وی در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر وجوه و سهم شهردار ی ها و دهیاری ها، درآمد دولت نبوده و 100 درصد آن به صورت ماهانه طبق مقررات مندرج به حساب های ذی ربط واریز می شود.
شایان ذکر است طی ماههای گذشته و به منظور حفظ و رعایت حقوق قانونی شهرداری ها و دهیاری ها و اختیارات  شورای اسلامی شهر در مواد لایحه "مالیات بر ارزش افزوده جلسات مکرری از سوی شورای عالی استانها ، شهرداری های کلانشهرها و مراکز استانهای کشور با نمایندگان کمیسیونها و فراکسیون های  مجلس صورت گرفته است.

  • دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٤٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: