نسخه چاپي 

تقویم ورزشی کارکنان شهرداریهای کلانشهرها تدوین شد

تقویم ورزشی کارکنان شهرداریها ی کلانشهرها در سال 98 ، طی بیست وچهارمین نشست کمیته ورزش و تفریحات سالم کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران تدوین شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها ، در این نشست علاوه بر جمعی از روسای سازمان های اجتماعی و فرهنگی و مدیران ورزشی کلان شهرهای ایران ، کمال مرادی دبیرکل و محمد ابراهیم عمویی رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع کلانشهرها و سید مهدی میرصادقی معاون اجرایی اداره کل رفاه ، تعاون وخدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز حضورداشتند.

دراین جلسه  کمال مرادی دبیرکل مجمع با اشاره به نقش ورزش در سلامت روحی و جسمانی کارکنان و تاثیری که بر عملکردآنها در محیط کار می گذارد و منجر به برخورد مطلوب با شهروندان می شود پرداخت و افزود: با توجه به اینکه در اغلب کشورهای دنیا مدیریت واحد شهری وجود دارد شهرداریها منابع و امکانات زیادی در اختیار دارند و متولی اجرای برنامه ها و پروژه های ورزشی در شهرها هستند که این امر کیفیت و حجم این فعالیت ها را افزایش داده است در حالیکه در کشور ما چندین متولی برای امر ورزش وجود دارد و متاسفانه مدیریت شهری نیز بودجه ی محدودی برای ورزش  می تواند اختصاص دهد.

مرادی در ادامه با اشاره به تفاوت کلانشهرها در موضوعات فرهنگی و اجتماعی ، وضعیت معیشتی شهروندان و میزان اعتبارات شهرداریها بر اجرای برنامه های هماهنگ و همچنین استفاده بهینه از منابع مالی و نیروهای انسانی در کمیته ورزش تاکید کرد.

دکتر سید مهدی میرصادقی معاون اجرایی اداره کل رفاه ، تعاون وخدمات اجتماعی  شهرداری تهران نیز با بیان ضرورت توسعه ورزش کارکنان کلان شهرها با هماهنگی و همفکری مدیران ورزشی تمامی این شهرها ، به توسعه ورزش کارکنان بازنشسته و تاثیر آن در سلامت روحی و روانی کارکنان تاکید کرد .

وی با بیان این مطلب که  ورزش یک عامل اساسی در تأمین سلامتی و کیفیت زندگی افراد جامعه می باشد گفت: در شهر های بزرگ به دلیل رشد سریع شهرنشینی و به دنبال آن افزایش مشکلات زندگی ، اهمیت ورزش برای بالابردن کیفیت زندگی و مطلوبتر نمودن محیط های مصنوعی برگزاری مسابقات ورزشی با هدف ایجاد امکانات و بسترسازی مناسب به منظور ایجاد نشاط و شادابی در کارکنان و سلامتی، تندرستی، کارائی و بهره وری هرچه بیشتر ضروری است .

 در این نشست همچنین عموئی دبیر کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع کلانشهرها به نقش ورزش کارکنان و تاثیری که این کمیته در حوزه برگزاری مسابقات پرداخت .

محمد رضا فروحی دبیر کمیته ورزش و تفریحات سالم نیز در این نشست به گزارشی از عملکرد این کمیته در سال 97  پرداخت و افزود: در سال جاری جلساتی با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار شده است .

وی برگزاری اولین اجلاس تجلیل از شهرداران فعال کلانشهرها و مراکز استان ها درحوزه ی ورزش شهروندی و کارمندی  و همچنین طرح  پروژه "شهراول " با محوریت توسعه ورزش و سلامت در قالب تفاهم نامه و همچنین موضوع برند سازی  ورزش کارکنان را از جمله موارد مورد بحث و تفاهم در این جلسات عنوان کرد .

بر اساس این گزارش بررسی آسیب شناسی ورزش کلان شهرهای ایران در سال 97 ، تدوین جدول زمانبندی مسابقات ورزشی کلان شهرها ایران و اعلام آمادگی و نحوه  میزبانی مسابقات ورزشی در رشته های گوناگون در سال 98 از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

 

 
 
 
 
 

  • دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٢٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: