نسخه چاپي 

در بیست و هشتمین نشست معاونان برنامه‌ریزی کلان‌شهرها بررسی شد:

تاثیرات لایحه بودجه 98 کشور بر اداره ی شهرداریها

بیست و هشتمین نشست معاونین برنامه ریزی شهرداری های کلانشهرها به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعاتی چون بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل کلانشهرها، شهریار آل شیخ رییس کمیسیون برنامه ریزی و توسعه سازمانی مجمع شهرداران کلانشهرها گفت : مکاتبه با رییس مجلس در خصوص لایحه مدیریتشهریو لوایح پیشنهادی دولت مرتبط با مسایل مدیریت شهری وشهرداری ها  و اعلام نظر و پیشنهاد در خصوص تسهیل گری در اجرای طرح های بازآفرینی شهری از جمله برنامه های مشخص شده برای طرح در این نشست را تشکیل داده بود.

وی همچنین بررسی اساسنامه سازمان ها و شرکت های وابسته ، همسان سازی و اصلاح حقوق کارکنان شهرداریها ،دستورالعمل ماموریت های خارج از کشور کارکنان شهرداری ،موضوعات نشست آموزشی آینده متروپلیس و  پیشنهاد ارتقای سطح مدیریت بحران را از دیگر دستورات این جلسه عنوان کرد.

سکینه اشرفی معاون برنامه ریزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران نیز در این نشست به اختصار گزارشی از اقدامات شهرداري تهران در ارتباط با تدوین و تصویب برنامه سوم توسعه شهرتهران در راستاي اجرایی شدن مدیریت واحد شهري و تدوین برنامه محلات شهر تهران به جلسه ارائه داد.

معاون برنامه ریزي شهرداري تهران توضیحاتی بر نقش و جایگاه کمیسیون کلان شهرهاي دولت و ضرورت استفاده شایسته از فرصت فراهم شده در ارتباط با لوایح پیشنهادي دولت مرتبط با مسایل مدیریت شهري وشهرداری ها تاکید و اهمیت بررسی و تبادل نظر در خصوص این لوایح بهمنظور دفاع از حقوق شهرداریها را تشریح کرد.

اشرفی همچنین به معاونان برنامه‌ریزی کلان‌شهرهای ایران  گفت: شهرداری تهران تاکنون 40 نظام‌نامه و دستورالعمل برای شهر تهران بر اساس اسناد بالادستی تهیه‌کرده است، حاضر هستیم این تجربیات را در اختیار سایر کلان‌شهرها قرار دهیم.

در ادامه مسعود نصرتی جانشین رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها كه در جلسه حضور داشت، در پاسخ به سوالات معاونان شهرداري هاي حاضر در نشست، گفت: پیش‌ ازاین اساسنامه شهرداری‌ها در اختیار شهرداری‌ها بود اما متأسفانه امروز باید اساسنامه شهرداری‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور به تصویب برسد ودر حال حاضرسازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیاز به پشتوانه مناسب دارد تا این اشکالات را برطرف کند.

هریک از معاونان در خصوص تضییع حقوق کارکنان شهرداري وهمچنین مشکلاتی که این قشر از کارکنان پس از بازنشستگی با آن مواجه می شوند، توضیحاتی را ارایه کردند.

از سوی دیگر با توجه به فرصت باقیمانده در صحن علنی مجلس شوراي اسلامی، مقرر شد معاونان برنامه ریزي کلان شهرها با جدیت،موارد مربوط به تهدیدها و فرصت هاي موجود در مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس را از طریق رایزینی با اعضاي این کمیسیون، پیگیري کنند.

در ادامه این نشست معاونان برنامه‌ریزی کلان‌شهرها نیز هر یک نظرات و دغدغه‌هایشان را نسبت به لایحه بودجه سال 98 کشور و تأثیر آن بر اداره شهرداری‌ها اعلام کردند. همچنین در این جلسه، به  مشکلات شهرداری‌های کلان‌شهرها در حوزه اصلاح ساختار، ادغام سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری، آزمون تغییر وضعیت، مواد 54، 62 و 84 قانون شهرداری‌ها نیز پرداخته شد.

در خاتمه این نشست نیز حکم "مینا شیعه علی "به عنوان دبیر کمیسیون معاونان برنامه ریزي و سرمایه سازمانی کلان شهرها از سوی کمال مرادي دبیرکل مجمع کلان شهرها به وی اعطا شد.

  • چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧ - ١١:١٣
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: