نسخه چاپي 

موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد مجمع شهرداران کلانشهرها

نامه شهردار تهران و 14 کلانشهر به رئیس جمهور

دکترحسن روحانی رئیس جمهور به در خواست و پیشنهاد مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران دستور موافق صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه مجمع ، کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران، با اعلام این خبر اظهار داشت : شهردار تهران و 14 کلانشهرکشور با ارسال نامه ای به رئیس جمهور خواستار انتشار اوراق مشارکت در طرح های "بازآفرینی شهری"  به منظور تامین منابع اجرایی زیر ساخت طرح های نوسازی و بهسازی شهری و تامین هزینه سرانه های خدمات عمومی توسط شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی شدند .

مرادی در خصوص محتوای نامه ی شهرداران اظهار داشت : مجمع شهرداران کلانشهرها در این نامه از رئیس جمهور درخواست کردند در تبصره (5) لایحه بودجه که به موجب آن به شهرداریها اجازه انتشار اوراق مشارکت جهت طرح­های " قطار شهری و حمل و نقل عمومی " داده شده "، طرح های بازآفرینی شهری" نیز اضافه شود که رئیس جمهور نیز طی صدور دستوری با این درخواست موافقت کرد.

وی در ادامه افزود: مجمع شهرداران کلانشهرها همچنین طی نامه ای به دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواستار تنفیذ احکام قانون بودجه سال 97 در لایحه ی بودجه سال 98 شدند.

 در این نامه شهرداران کلانشهرهای ایران با اشاره به  اقدامات مؤثر دولت در سالهای اخیر، برای حمایت و کمک به اهداف و برنامه­های مدیریت شهری به منظور اجرای طرح­های توسعه شهری از قبیل نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بازآفرینی و بهسازی و نوسازی بافت­های فرسوده شهری، مدیریت پسماند، تجهیز سازمانهای آتش نشانی و خدمات ایمنی و .. از طریق ظرفیت سازی در لایحه بودجه سالانه کل کشور ، که در این ارتباط در قانون بودجه سال 1397 کل کشور، نیز احکام مؤثری پیش­بینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است،  خواستار  استمرار  و تنفیذ احکام مورد اشاره در لایحه بودجه سال 1398 در جهت افزایش کارآمدی شهرداریها و جلب رضایتمندی شهروندان، ضروری  و مورد درخواست شهرداران شدند.

  • سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧ - ١٣:١٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: