نسخه چاپي 

شهرداران کلانشهرها از نمایندگان مجلس خواستار شدند:

حمایت از حقوق شهر و شهروندان در لایحه مالیات بر ارزش افزوده

شهرداران کلانشهرهای کشور ، خواستار حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حقوق و منافع شهر و شهروندان در لایحه مالیات بر ارزش افزوده شدند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها، شهرداران کلانشهرها در صد و سومین نشست خود که به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد روند تصویب نهایی برخی از مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده و فرصت ها و تهدیداتی که موجب کاهش درآمد عمومی شهرداری ها می شود را بررسی کردند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر حمایت از حقوق شهر و شهروندان در راستای تامین منابع برای ارائه خدمات عمومی و توسعه پایدار شهرها تاکید کردند.

پیروز حناچی شهردار تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها در این نشست با بیان اینکه آماده سازی فضای عمومی مجلس و آگاه سازی نمایندگان از مشکلات شهرداری ها کمک به حفظ منابع مالی و درآمدی آنهاست ، پیگیری اصلاح موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده و گفتگو و اطلاع رسانی به نمایندگان در این زمینه را از سوی شهرداران کلانشهرها خواستار شد.

شهرداران در ادامه این جلسه مهمترین دغدغه های خود نسبت به لایحه ی مالیات بر ارزش افزوده را شامل تسری عوارض شهرداری به معافیت های پیش بینی شده برای عرضه کالا و خدمات ، تخصیص بخشی از عوارض شهرداری به سایر سازمان ها و نهادها ،کاهش اختیارات شوراهای اسلامی شهر در عوارض محلی و  متمرکز کردن  عوارض سالیانه از خودروهای سواری برشمردند که موجب کاهش درآمدهای عمومی شهرداری ها و دهیاری ها می شود .

در این نشست همچنین  موضوع نظارت دیوان محاسبات بر عملکرد مالی شهرداریها مورد بررسی  و تبادل نظر قرار گرفت و با توجه به اختلاف نظری که در این زمینه بین دیوان محاسبات و شهرداری ها وجود دارد شهرداران در نهایت تصمیم گرفتند تا برای تعیین تکلیف این موضوع مکاتبات انجام گرفته شده را از  معاونت حقوقی ریاست جمهوری و معاونت حقوقی و قوانین مجلس شورای اسلامی پیگیری کنند.

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرها در خاتمه ی این نشست با اشاره  به برپایی یازدهمین دوره ی  اجلاس "مجمع جهانی شهری WUF در شهر ابوظبی و با توجه به نزدیکی محل برگزاری آن و ارتباط موضوع با وظایف و کارکرد شهرداری ها،  خواستار حضور منسجم ، برنامه ریزی شده و هماهنگ شهرداران در این همایش جهانی شد.

 

 

  • سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٠٤
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: