نسخه چاپي 

صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاوری و شهردار تهران انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران

شهرنوشت: صبح امروز مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، پیروز حناچی شهردار تهران، عبدالحمید امامی معاون امور مالی و اقتصاد شهری، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در این مراسم با اشاره به فرارسیدن «هفته تهران» گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم که از مدت‌ها پیش مقدمات آن در نظر گرفته شده بود. این تفاهم‌نامه در رابطه با محدوده‌های منابع طبیعی و پارک‌های جنگلی است که در حریم کلانشهر تهران قرار دارند؛ محدوده و پارک هایی که در روزهای هفته و به‌ویژه پایان هفته، مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرند.


وی ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه، شهرداری تهران نسبت به نگهداری از این فضاها و خدمت‌رسانی به مردم مبادرت می ورزد. همچنین، شهرداری تهران تلاش خواهد کرد که این فضاها توسعه پیدا کنند.


شهردار تهران تصریح کرد: در شرایطی که آلودگی و ترافیک از اصلی‌ترین مشکلات پایتخت به شمار می‌روند، این اقدام به تلطیف هوای شهر کمک می کند. امیدوارم این روند در سایر کلانشهرهای کشور نیز به یک رویه تبدیل شود.


پیروز حناچی در پایان اظهارات خود از همکاری وزیر جهاد کشاورزی و همکاران وی در سازمان جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی تقدیر و اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه منشاء خیر، شادی و نشاط بیشتر شهروندان پایتخت شود.


عبدالحمید امامی معاون امور مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز در بخش دیگری از این مراسم پیشنهاد ساخت مراکز رفاهی و اقامتی در پارک‌های جنگلی پایتخت، از قبیل پارک شیان را مطرح کرد تا مورد استفاده شهروندان و مسافران قرار گیرند.در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری وزارت جهاد کشاورزی با شهرداری تهران مطرح شد؛


حناچی: واگذاری 22 هزار هکتار از اراضی اطراف تهران به شهرداری/حجتی: تلاش برای حفظ و انتقال منابع طبیعی پایتخت به نسل های آینده


شهرنوشت: مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران صبح امروز با حضور شهردار تهران و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.


به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران که صبح امروز در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی تشکر می‌کنم که بدون نگاه بخشی و با نگاه حاکمیتی خود شرایط تحقق این همکاری و تفاهم را فراهم کردند. امروز در چارچوب این تفاهم‌نامه، ٢٢ هزار هکتار از اراضی اطراف تهران به مدت ٣٠ سال در اختیار شهرداری قرار گرفت.


وی تأکید کرد: پیش از این نیز تجربه‌هایی در این زمینه داشته‌ایم؛ امیدوارم با تلاش در راستای حفظ و نگهداری این اراضی، شهروندان بتوانند به شکل بهتری از این فضاها استفاده کنند.شهردار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۴ هزار هکتار محدوده جنگل‌کاری‌شده در حریم کلی شهر تهران و ١۶ هزار هکتار فضای سبز داخلی در پایتخت داریم؛ سال گذشته در روز درختکاری هزار و 200 هکتار به کل این مجموعه اضافه کردیم.
در ادامه محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: در قالب یک همکاری فشرده با همکارانم در شهرداری تهران و در راستای بررسی‌های تخصصی انجام‌شده، این تفاهم‌نامه امروز به امضای دو طرف رسید.


وی عنوان کرد: ده‌ها هزار هکتار اراضی مورد اشاره در این تفاهم‌نامه این ویژگی را دارند که ازطرفی قابل واگذاری نیستند و از طرف دیگر باید به بهترین شکل حفظ و نگهداری شوند تا شهروندان بتوانند بهتر از این فضاها استفاده کنند.


وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در چارچوب این تفاهم‌نامه شهرداری تهران مسئولیت مدیریت، نگهداری، بهره‌برداری و قرار دادن این محدوده‌ها در اختیار شهروندان را بر عهده می‌گیرد. امیدواریم با توجه به جوانب امر بتوانیم این کار را تا انتها به خوبی پیش ببریم و شاهد آن باشیم که این جنگل‌های دست‌کاشت حفظ و به‌عنوان امانت به نسل‌های آینده واگذار شوند.حجتی گفت: امیدوارم شهرداری تهران ضمن لحاظ کردن مقررات قانونی و با توجه به توانمندی‌های خود بتواند این منابع طبیعی را با نشاط و شادابی بیشتر در اختیار شهروندان پایتخت قرار دهد.وزیر جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به قیمت گندم خاطرنشان کرد: ملاک قانون درمورد موضوع قیمت‌گذاری این است که شورای اقتصاد آن را تعیین و دولت نیز آن را ابلاغ کند.

 

  • يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ - ١٤:٤٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: