نسخه چاپي 

مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرها تاکید کرد:

لزوم جلوگیری از تضییع حقوق شهرداری ها

مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلانشهرها بر لزوم جلوگیری از تضییع حقوق شهرداری ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه مجمع ، کمال مرادی، مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران هم در این نشست، تشکیل کمیته تدوین ، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات را یکی از  پیشنهادات  شهردار تهران دانست و گفت: نظرات فنی و کارشناسی متخصصان حقوقی در رفع بسیاری از مشکلات حوزه شهری می‌تواند راهگشا باشد.

وی اضافه کرد: کمیسیون حقوقی دبیرخانه مجمع شهرداران کلان‌شهرها دارای سه کمیته تخصصی است که کمیته تدوین و تنقیح و انتشار  قوانین و مقررات به‌عنوان زیربنایی‌ترین کمیته، هم در این کمیسیون و هم در کل دبیرخانه مورد توجه قرار دارد.

مرادی با اشاره به  رایزنی و هماهنگی  کمیسیون حقوقی با دیوان عدالت اداری برای احقاق حقوق از دست رفته ی شهرداریها اظهار داشت : طی جلسه ی مشترک و کارگروههای تخصصی که با قضات دیوان عدالت اداری صورت گرفت از تضییع  هزاران میلیارد تومان از منابع درآمدی شهرداری ها جلوگیری شد.

مرادی گفت: خروجی کمیته‌ها باید یک دستاورد مطلوب  برای شهرداران کلان‌شهرها داشته باشد و امیدواریم که گام‌های برداشته‌شده در کمیته تدوین و تنقیح قوانین و مقررات بتواند، بخش زیادی از مشکلات در حوزه قوانین مدیریت شهری را برطرف کند.

این نشست با هدف سیاستگذاری، زمینه سازی، بررسی لوایح و مقررات و ایجاد ساز وکار مناسب به منظور ایجاد مدل مطلوب و دستیابی به  وحدت رویه  در سطح کلانشهر های کشور برای تعامل مدیریت شهری با سایر نهادهای حکومتی روز چهارشنبه 25 مهرماه در ساختمان شهرداری تهران تشکیل شد.

شهرداران کلانشهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز ،  شیراز ، قم ، کرج ،اهواز ، کرمانشاه ، ارومیه ، رشت ،زاهدان ،همدان ،کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می دهند و سید محمد علی افشانی شهردار تهران دبیر کلی این مجمع را بر عهده دارد.

  • شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٠٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: