نسخه چاپي 

پیام افشانی به مناسبت «روز تهران»:

تهران نماد ملی همه ایرانیان است

شهرنوشت: سید محمدعلی افشانی، شهردار تهران به مناسبت 14 مهرماه، «روز تهران» پیامی منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است:
چهاردهم مهرماه «روزتهران»، پایتخت ایران را به شهروندان تهرانی و تمام ایرانیان تبریک می گویم.
تهران امروز نه تنها پايتخت اقتصادي و سياسي ايران که مهم‌تر از آن، پايتخت فرهنگي و اجتماعي کشور است. همچنين تهران نماد تجدد ايران است به طوري که نخستين دانشگاه، پارلمان، احزاب سياسي، نهادهاي مدني، ادارات نوين، صدا و سیما و ... در اين شهر تکوين و تکامل يافتند. 
تهران را مي‌توان نماد ملي همه مردم ايران دانست و همين امرباید فرصتي براي همگرايي بيشتر شهروندان تهراني و به تبع آن همگرایی ملی ایرانیان باشد.
از طرف ديگر پذیرش نظريه و مفهوم شهروند تبديل شهرداري‌ از يک نهاد خدماتي به يک نهاد اجتماعي را بيشتر کرده است. اين موضوع باعث شده تا مفهوم شهروندي جايگاه متمايزي نسبت به گذشته پيدا کند. در اين رويکرد، بسياري از مفاهيم و مسائل مرتبط با شهروندي از جمله بهبود کيفيت زندگي، سرمايه اجتماعي، مشارکت اجتماعي، تعامل شهرداري با شهروندان و شهروندان با شهرداري در شمار کارکردها و اهداف اساسي شهرداري به عنوان يک نهاد اجتماعي است.
لذا ارتقاي‌ سطح‌ خدمات‌ اجتماعي‌ و فرهنگي‌ به‌ شهروندان‌، تقويت‌ تعاملات‌ اجتماعي‌ و تحقق‌ توسعه‌ پايدار شهري با‌ هدف‌ تقويت‌ مناسبات فيمابين شهرداري و مردم، رعايت حقوق شهروندان و ارتقاء کيفيت زندگي آن ها است.
بنابراين مدیریت شهری تهران خود را موظف می داند فعاليت‌هايي‌ که‌ در حوزه‌هاي‌ فرهنگی و اجتماعی، معماری و شهرسازی و بازآفرینی شهری، زیست پذیری، عمران‌، ترافيک‌ و حمل و نقل پایدار، خدمات‌ شهري‌، هوشمندسازی، شفافیت، پاسخگویی و ... انجام‌ مي‌دهد به صورت‌ پيدا و پنهان‌ فرصتي براي‌ رفع نيازهاي‌ شهروندان‌، جلب‌ مشارکت‌ آنان، کاهش سطح زیست دوگانه در شهر، ارتقاء کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان باشد.
امید است با مشارکت همه ی ذینفعان شهر خصوصا شهروندان شریف تهرانی، قوای سه گانه، نهادهای عمومی، سازمان های مردم نهاد، شورای اسلامی شهر و همکاران تلاشگر شهرداری بتوانیم به اهداف پیش بینی شده دست یابیم.

  • شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٢٥
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: