گشت و گذار در شهر تاریخی تبریز
تبریز پایتخت تاریخی و بزرگ ترین شهر شمال غربی ایران مدرن است. شهری بزرگ سرسبز و دارای آب و هوای کوهستانی! در شهر تبریز دیدنی های زیادی وجود دارد، از بناهای تاریخی گرفته تا جاذبه های دیدنی تبریز و مناظر طبیعی فوق العاده که آذربایجان پیش روی بازدید کنندگانش قرار می دهد. اگر قصد سفر به شهر تبریز را دارید با الی گشت همراه شوید تا با این شهر و حومه آن آشنا شوید و بتوانید برای اقامت خود در تبریز برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.
 ١٤:٤٤ - يکشنبه ٨ دی ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
جاذبه های گردشگری زاهدان
شهر زاهدان شهری نوبنیاد است که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و به‌عنوان مرکز آن شناخته می‌شود. این شهر در گذشته روستای کوچکی به نام دزد‌آب بود که بعد از جنگ جهانی اول مسئولان کشوری شروع به ساخت شهری بزرگ در آن کردند و کارشناسان بلژیکی در اولین اقدام شرکت گمرک را در آن تأسیس کردند.
 ١٢:٢١ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
جاهای دیدنی همدان کجاست؟
همدان، قدیمی‌ترین شهر ایران و از آن دست شهرهاست که در تابستان هوای خوش و خنکی دارد، به طوریکه دمای هوای همدان در خنکترین ساعت روز به ۱۶ درجه می‌رسد. انگیزه‌های سفر به همدان چیست؟ همدان اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران یعنی مادها بوده و جدای از این وجود ده ها آرامگاه و جای تاریخی در این شهر ما را با یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران و دنیا روبه رو می‌کند. در این پست مهمترین جاهای دیدنی همدان را معرفی کرده‌ایم. جاهایی که بدون دیدن آنها نباید همدان را ترک کرد.
 ١٤:٥٨ - دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهراصفهان
شهر اصفهان در دامنه شرقی کوه های زاگرس از جمله شهرهایی است که شاید تاریخ و سابقه آن به قدمت خود کشوربرمی گردد. این شهربر روی آبرفت زاینده رود بنا شده و طول و عرض جغرافیایی آن به ترتیب 4/51و 32/38 و ارتفاع آن از سطح دریا 1575 متر است. شهر اصفهان از تهران 414 کیلومتر تا شیراز 481 و تا یزد 316 کیلومتر فاصله دارد. آب وهوای شهر اصفهان نیمه خشک معتدل است، به طوری که متوسط درجه حرارت سالانه این شهر 16 درجه سانتیگراد می باشد. در حالی که حداکثر مطلق درجه حرارت تا 41 درجه سانتیگراد و حداقل مطلق منهای 16 درجه سانتیگراد گزارش شده است. متوسط بارندگی سالانه شهر اصفهان در حدود 13 میلیمتر و معدل تعداد روزهای یخبندان در طول سال در حدود 68 است. فرودگاه بین المللی اصفهان در شمال شرقی شهر در فاصله 35 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. از این فرودگاه روزانه و هفتگی پروازهایی به شهرهای مختلف ایران و جهان صورت می گیرد.
 ١٢:١٤ - چهارشنبه ٨ خرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>