نسخه چاپي 

دبیر کمیسیون شهرسازی و معماری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران تشریح کرد: محورهای جشنواره عکس " شهر نگاه "

محورهای نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای ایران با عنوان "شهر نگاه" تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مجمع کلانشهرها، مرجان گلی پور ضمن دعوت از هنرمندان و شهروندان برای مشارکت در این جشنواره اظهار داشت : این برنامه با محوریت " ارتقاء کیفیت زندگی و رضایتمندی در مسیر توسعه پایدار" با هدف بررسی موضوعات و مسائل مرتبط با کلانشهرهای کشور با استفاده از هنر قدرتمند و رسانه عکاسی از دریچه دوربین به مسائل و گذر زمان در 5 محور کلی آماده دریافت تصاویر ارسالی شهروندان، متخصصان، عکاسان حرفه ای، دانش آموزان، دانشجویان، انجمن ها و تشکل های مردم نهاد و ... می باشد. 

گلی پور در ادامه خاطر نشان کرد: معماری و کالبد شهر، موضوعات اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی مرتبط با شهرسازی و معماری ، منظر شهری،زیست پذیری  و بخش ویژه: شهر بدون شرح(شهروند نگاه) از محورهای اصلی این جشنواره هستند. 


وی در ادامه افزود:  علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات محورها به پورتال مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به نشانی www.iranmbc.ir می توانند مراجعه نمایند. 

گلی پور در ادامه یادآور شد : ثبت و درک عکس ها به عنوان رویدادهایی از شهر می تواند در ادراک بصری و توسعه فرهنگ بصری جامعه از یک سو و مطالبه گری شهروندان نقش بسزایی داشته باشد بنابراین این نوع نگاه است که چطور از این مقوله به عنوان فرصت بهینه و از عکاسی به عنوان چشم آگاهی استفاده شود و بخش عظیمی از اطلاعات را از  طریق تصاویر دریافت کرد. 


وی افزود : با توجه به وظایف و اختیارات محوله در حوزه شهرسازی و معماری و با توجه به غنا و تنوع زندگی شهری در سراسر کشور از یک سو و تاکید شهردار محترم تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران مبنی بر نزدیک کردن شهرها به ارزش های هنری و معنوی،  جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای ایران با عنوان شهرنگاه طراحی و اجرا شده است . 


دبیر شهرسازی و معماری مجمع کلانشهرها در ادامه خاطر نشان کرد: عکاسی عام ترین و پر مخاطب ترین هنر و زبان مشترکی است که با گسترش تدریجی و آرام خود تاثیر بسیاری بر انتقال فرهنگ ها، سنت ها، آئین ها و ... داشته است و  در دنیای امروز باعث تمایز شده است و تصویر در عالم رسانه حرف اول را می زند ، هیچ رسانه ای نیست که از عکس کمک نگیرد. 
وی در خاتمه یاد آور شد : در تمام طول تاریخ، تکنولوژی سه ارمغان بزرگ برای بشر به همراه داشته است که شامل دقت، سهولت و سرعت می شود و عکاسی دیجیتال نیز محصول پیشرفت های تکنولوژیک این رشته است، از همین رو همگانی تر شده و به ثبت تصاویر دنیای اطراف می پردازد و فرهنگ تصویری مردم را ارتقاء می دهد لذا می توان از این پیامد تکنولوژیک عکاسی در پیشبرد اهداف جامعه بهره گرفت. 

  • يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:٢٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: