اخبار ویژه

آرشیو

تصویر روز

اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری

اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری

6 آذر ماه 1398 در مرکز همایش های بین المللی رایزن

گزارش تصویری بازدید شهردار رشت و مدیر کل اداره مدیریت بحران استانداری گیلان از تصفیه خانه شیرابه سراوان

دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت به همراه دکتر اسلامی مدیر کل اداره مدیریت بحران استانداری گیلان از تصفیه خانه شیرابه سراوان بازدید نمودند.

حذف زباله‌گردی با تفکیک زباله از مبدأ توسط شهروندان

مدیرعامل شرکت بازیافت مواد و تولید کودآلی کرمانشاه گفت: برای حذف زباله‌گردی و جلوگیری از تجمع زباله‌ها باید جداسازی زباله توسط مردم انجام شود.

راه اندازی فرهنگسرای کودک در کرمان

در دیدار شهردار کرمان با مدیر کل و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان مقرر شد که به صورت مشارکتی،فرهنگسرای کودک با همکاری و مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان کرمان راه اندازی شود.

زیرساخت های لازم برای نشاط مردم در اراک مهیاست

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک در آیین تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره ملی شعر و طنز اراک گفت: زیرساخت های لازم برای نشاط مردم در اراک مهیاست اما روحیه نشاط مهیا نیست .گرچه دلم برای کالبد شهرم می سوزد اما بیشتر از روح شهرم که مریض شده ناراحتم.

استقرار کتابخانه سیار شهری «راه مهربان»

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان گفت: کتابخانه سیار شهری «راه مهربان» به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند که مکان استقرار آن در 6 نقطه شهر توسط شهرداری همدان آماده شده است.

اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری

اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری

6 آذر ماه 1398 در مرکز همایش های بین المللی رایزن

پیش نویس تفاهم نامه مشترک سازمان شهرداری ها، مجمع کلانشهرها و مرکز آمار ایران

در سی و دومین نشست کمیسیون برنامه ریزی و سرمایه سازمانی مجمع شهرداران کلان شهرها، مفاد پیش نویس تفاهم نامه مشترک بین سازمان شهرداریها، مرکز آمار ایران و کلان شهرها در زمینه همکاری در حوزه آمار و اطلاعات شهری و با هدف افزایش سطح تعامل در حوزه آمار و اطلاعات و بر طرف کردن نیازهای مدیریت شهری، مورد بررسی قرار گرفت.

توجه به چالش ها و مشکلات شهرداریها در بودجه سال 99 کشور

معاون اول رئیس جمهور توجه به چالش ها و مشکلات شهرداری ها در لایحه ی بودجه ی سال 1399 کشور را مورد تاکید قرار داد.

حمایت از حقوق شهر و شهروندان در لایحه مالیات بر ارزش افزوده

شهرداران کلانشهرهای کشور ، خواستار حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حقوق و منافع شهر و شهروندان در لایحه مالیات بر ارزش افزوده شدند.

نشست و هم اندیشی شهرداران 18 کلانشهرکشور

یکصد و سومین نشست شهرداران کلانشهرهای ایران به منظور تبادل نظر پیرامون مسایل جاری کلانشهرها روز دوشنبه 29 مهرماه به میزبانی شهرداری تهران برگزار می شود.

اختصاص کمک های دولتی به شهرداری ها در حوزه ی محیط زیست / اختصاص عوارض کالاهای مخرب محیط زیست به مدیریت پسماند

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در نشست کمیته محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرها از جذب اعتبارات و تسهیلات دولتی به حوزه ی محیط زیست در شهرداری ها خبر داد.

پیروز حناچی
لوگوی شهرداری

پیروز حناچی

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

کمال مرادی
لوگوی شهرداری

کمال مرادی

دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران

مجمع شهرداران کلان شهرها در سال 1378 با موافقت و تصویب شهرداران کلان شهرهای منتخب اولین دوره شورای اسلامی کلان شهرها با هدف انتقال تجارب و حفظ حقوق و منافع مشترک و عمومی شهرداریهای کلان شهرها در راستای پیشبرد اهداف و تقویت مدیریت شهری در شهر مقدس مشهد تشکیل گردید

ادامه